Blog > Komentarze do wpisu

List z warzywnika nr 2. czyli m.in. bazylia i boćwina

Witajcie,

W warzywniku i nie tylko - w całej Małopolsce - upał. I to jaki!
Sięgający 28 C, czego młode roślinki chyba nie lubią. Dzięki
podlewaniom porannym  wykiełkowała  już  rukola, a szparagi podrosły i zaczęły wypuszczać  zielone  wiechcie. Czyli w tym roku będziemy mieć asparagus do bukietów, a nie szparagi do jedzenia. Trudno, to było do przewidzenia! I  tak  zawsze  mam uczucie,  że  to  cud,  kiedy  z pęczka smętnych  ogonków  albo burych  nasionek  coś  kiełkuje !
Posiałam  już  boćwinę  liściastą, białą i czerwoną, którą  gorąco
polecam. Jest w nasionach firmy Legutko. Kiedy  się  rozwinie należy ścinać zewnętrzne  liście,  drobno  siekać  zwinąwszy  w rulonik i dusić  na  odrobinie oleju  z  rozgniecionym  czosnkiem. Jako jarzynę  do  obiadu  albo  składnik zapiekanki.  Podobna  do szpinaku,  równie  pyszna,  a  w  dodatku  na  grządce  śliczna  i kolorowa. Nasza  rośnie  koło  szalotki,  marchewki  i sałaty. Dosadzimy  jej  kalarepę  z  rozsady. Natomiast  nie  lubi sąsiedztwa tyczkowej  fasoli.
Dwie  bazylie  posadziłyśmy  już  (choć  idą  zimni  ogrodnicy!) na
grządce  doświadczalnie,  bo  dostały  klosze  z  butelek  po wodzie mineralnej dużej,  z  odciętymi  denkami. Przyszpilone szpilkami  do namiotu  nie  odlecą  z  wiatrem,  mam  nadzieję!
Za tydzień  opowiem,  czy  to  zdaje  egzamin.

P.S. Oczywiście na potęgę  rosną  pokrzywy. Nasze  ścinamy  i do
wiadra,  zalewamy  wodą,  a  za  dwa  tygodnie  będzie  pyszna
ekologiczna  gnojówka!niedziela, 29 kwietnia 2012, dyrdymalki
"
"

Polecane wpisy

  • zmiana, zmiana miejsca

    Kochani Czytelnicy, zapraszam pod nowy adres: www.kuchnianawzgorzu.pl Ten blog zostaje otwarty i taki już będzie, ale nowe wpisy pojawiać się będą pod nowym a

  • List z warzywnika no.3

    Wreszcie popadało, ba nawet polało ! Wszystko się zieleni i wyłazi do góry, sama radość! W naszym miasteczku targ odbywa się w każdy poniedziałekwielki i pełen

  • List z warzywnika no.1 ( nowa propozycja )

    Od dzisiaj na blogu pojawia się nowa kategoria czyli Listy z warzywnika . Tematem przewodnim będą warzywa i wszystko co z ich pielęgnacją w warzywniku się wiąże

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
Gość: Vanilla Flat, *.warszawa.vectranet.pl
2012/04/29 20:02:35
Cudownie wszystko rośnie! Zazdroszczę ogródka i gratuluje zapału. Ja jak na razie z braku ogrodu intensywnie obsiewam doniczki na balkonie! :)
-
2012/04/30 18:17:10
Ja też założyłam w tym roku swój pierwszy (tyak od początku do końca) ogródek ...każda roślinka, która wykiełkuje daje tyle radości:)
-
cossmacznego
2012/05/06 21:31:21
Bardzo ciekawy blog, zajrzałam tu z ciekawości ale zaglądać będę teraz już często. Sama do niedawna miałam przydomowy ogródek i bardzo mi za nim tęskno ... ale zawsze kiedy odwiedzam rodziców to zakładam kaloszki i buszuję w ogrodowych grządkach i rabatach. Pozdrawiam wiosennie :)
.


PustaMiska - akcja charytatywna
Twoje Miasto Za Pół CenyGotujemy po polsku!

Durszlak.pl

Akcja: Nie kradnij zdjęć!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i blogi


Gotujemy po polsku!